Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalni migranci z Algierii oraz Maroka przepłynęli rzekę graniczną Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalni migranci z Algierii oraz Maroka przepłynęli rzekę graniczną Bug

Dariusz Sienicki
02.01.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” dwóch nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Algierii oraz Maroka, którzy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do jednego z krajów Europy Zachodniej.

31 grudnia 2019r. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horodle, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, na terenie powiatu hrubieszowskiego, nielegalnego migranta. Jak się okazało obywatel Algierii przepłynął wcześniej rzekę Bug, a następnie wędrował w głąb kraju. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP.

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

Tego samego dnia, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej,  funkcjonariusze SG z Placówki w Skryhiczynie, zatrzymali również na terenie powiatu hrubieszowskiego, obywatela Maroka. Mężczyzna przekroczył wcześniej granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom.

 

Funkcjonariusze SG ustalili, iż mężczyźni chcieli dostać się do jednego z krajów Europy Zachodniej. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

do góry