Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze NOSG powrócili z misji w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze NOSG powrócili z misji w Macedonii

Autor:
Wojciech Kopeć

Czterech funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, gdzie przez miesiąc wspierali macedońską policję w ochronie granicy.

Z funkcjonariuszami po ich powrocie spotkali się: Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz jego Zastępca ppłk SG Tomasz Zybiński. Funkcjonariusze NOSG wchodzili w skład 30 osobowej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy SG. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska.

Zgodnie z protokołem w sprawie wspólnej operacji Straży Granicznej z Policją Republiki Macedonii, 30 funkcjonariuszy SG wyposażonych w broń służbową z amunicją, podstawowe środki przymusu bezpośredniego i inny specjalistyczny przenośny sprzęt do ochrony granicy oraz pojazdy służbowe Straży Granicznej udało się do Macedonii na kolejną, czwartą już misję wsparcia. W ramach misji funkcjonariusze SG wspierali macedońską policję w zadaniach związanych z: rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, badaniem autentyczności dokumentów i zapobieganiem nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

 

 

do góry