Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy o wartości prawie 90 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Chełmie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy o wartości prawie 90 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Chełmie

Autor : Dariusz Sienicki
21.04.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości prawie 90 tys. zł oraz zatrzymanie mieszkańca Chełma to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie.

19 kwietnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa prowadzili kontrole na terenie Hrubieszowa oraz powiatu hrubieszowskiego. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z garaży na terenie Chełma, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Idąc wskazanym tropem, funkcjonariusze postanowili przeszukać wskazany garaż. W jego wnętrzu, ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 90 tys. zł. Do sprawy, na miejscu, zatrzymano jednego ob. RP, mieszkańca Chełma. 28 – latek odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie Chełma, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili nielegalne towary akcyzowe o wartości ponad 6 mln zł.

do góry