Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Na granicy z Białorusią odzyskano Mercedesa oraz Volkswagena - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy z Białorusią odzyskano Mercedesa oraz Volkswagena

Dariusz Sienicki
09.05.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali samochody pochodzące z przestępstwa o wartości 125 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Białorusi. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Mercedes GLK o szacunkowej wartości 75 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Po dokonaniu kolejnych sprawdzeń, ustalono, iż pojazd został skradziony na terytorium Finlandii.

  • Odzyskany Mercedes
    Odzyskany Mercedes

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa odzyskano na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu. Tym razem do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się obywatel Białorusi, podróżujący samochodem marki Volkswagen Multivan. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż auto o wartości 50 tys. zł, zostało skradzione na terytorium Francji.

  • Odzyskany Volkswagen
    Odzyskany Volkswagen

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 4 mln zł.

do góry