Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Próbował wjechać do Polski z fałszywym prawem jazdy kupionym za 500 Euro - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbował wjechać do Polski z fałszywym prawem jazdy kupionym za 500 Euro

Dariusz Sienicki
11.10.2017

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali 30 – letniego ob. Ukrainy, który posługiwał się fałszywym prawem jazdy. Próbował on wjechać do Polski jako kierowca busa przewożąc 30 pasażerów.

Do zdążenia doszło w dniu 10 października br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Tego dnia, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, podjechał bus z 30 pasażerami na pokładzie. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, uwagę funkcjonariuszy przykuło prawo jazdy kierowcy. Szczegółowa weryfikacja dokument wykazała, iż prawo jazdy zostało podrobione w całości na wzór oryginalnego. Kierowca autobusu wyjaśnił funkcjonariuszom, iż fałszywy dokument zakupił na Ukrainie za kwotę 500 Euro.  Mężczyzna został zatrzymany a następnie przekazany zgodnie z właściwością funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Pasażerowie busa, którego kierowca został zatrzymany, na szczęście mogli kontynuować swoją podróż do Polski z innym kierowcą posiadającym tym razem już prawdziwe uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

 

  • Odprawa graniczna
    Odprawa graniczna

 

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujawnili podczas wykonywania czynności służbowych już ponad 800 przypadków posługiwania się przez osoby kontrolowane, fałszywymi lub przerobionymi dokumentami. Najczęściej funkcjonariusze SG ujawniają fałszywe: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, odbitki stempli kontroli granicznej, dowody rejestracyjne pojazdów, ubezpieczenia OC pojazdów, prawa jazdy oraz paszporty.

do góry