Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalna dostawa paliwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalna dostawa paliwa

Dariusz Sienicki
06.02.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego, zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie 540 litrów oleju napędowego.

Do zatrzymania nietypowego transportu doszło w dniu 2 lutego br., w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Koroszczyn w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki NOSG w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego z Oddziału W Białej Podlaskiej, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżował 41-letni ob. Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, 18 plastikowych beczek o pojemności 30 litrów każda, wypełnionych olejem napędowym. Kierowca pojazdu, zapytany przez funkcjonariuszy o pochodzenie przewożonych przedmiotów, nie był w stanie sensownie wytłumaczyć źródła pochodzenia paliwa.

  • Nielegalna dostawa paliwa
    Nielegalna dostawa paliwa

Wartość przewożonego paliwa wstępnie oszacowano na 2430 zł. Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadza dalsze czynności w tej sprawie.

do góry