Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Prawie jak dyplomata…. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Prawie jak dyplomata….

Dariusz Sienicki
13.06.2018

Na terenie przejścia granicznego w Terespolu, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali kobietę, która podczas odprawy granicznej, posługiwała się fałszywym paszportem dyplomatycznym USA.

W dniu 12 czerwca br., czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy przez ob. RP i postanowił wnikliwie zbadać paszport podróżnej. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się bowiem, iż paszport dyplomatyczny został podrobiony.

 

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili u zatrzymanej, tym razem już autentyczne polskie prawo jazdy. 42 -letnia obywatelka Polski, odpowie teraz za próbę przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywego dokumentu. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku już ponad 450 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry