Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wpadł z nielegalnymi papierosami podczas przedświątecznej kontroli drogowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wpadł z nielegalnymi papierosami podczas przedświątecznej kontroli drogowej

Autor : Dariusz Sienicki
18.04.2017

Papierosy warte ponad 300 tys. zł ujawnili podczas wspólnych działań związanych z bezpieczeństwem na głównych szlakach komunikacyjnych funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu bialskiego.

14 kwietnia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej na trasie K2 w m. Styrzyniec w pow. bialskim samochód marki Renault Traffic. Wspólne działania funkcjonariuszy obu służb związane były z zapewnieniem w okresie przedświątecznym, bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych. Zatrzymany do kontroli drogowej 24 – letni ob. RP, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i prowadzonego przez niego pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny okazały się jasne gdy został poproszony o otwarcie przestrzeni ładunkowej pojazdu. We wnętrzu znajdowały się bowiem worki wyładowane nielegalnymi papierosami. Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. pomorskiego został zatrzymany a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Białej Podlaskiej. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tys. paczek papierosów o wartości ponad 340 tys. zł.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze a zatrzymany kierowca pojazdu odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł.

do góry