Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dwaj przemytnicy i wyroby bez akcyzy za ok 140 tys. zatrzymane. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwaj przemytnicy i wyroby bez akcyzy za ok 140 tys. zatrzymane.

Wojciech Kopeć
06.10.2017

2 października br. funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku zatrzymali dwóch ob. RP i wyroby tytoniowe bez akcyzy o wartości 140 tys. zł.

Podczas działań prowadzonych w rejonie granicy państwa w m. Świerże uwagę funkcjonariuszy zwróciły dwa pojazdy marki AUDI i BMW wyjeżdżające z posesji. W czasie próby kontroli obu pojazdów, kierowca BMW próbował blokować pojazd Straży Granicznej, natomiast kierowca AUDI oddalił się ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze mimo próby blokady kontynuowali pościg i w miejscowości Rozkosz odnaleźli porzucony pojazd marki AUDI, a po chwili zatrzymano kierowcę który kontynuował ucieczkę pieszo.
Powód ucieczki okazał się jasny gdy funkcjonariusze ujawnili obok samochodu znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ok. 80 tys. zł.
Zarówno kierowca AUDI 35-letni obywatel RP i BMW 41-letni obywatel RP zostali zatrzymani.
Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze skontrolowali posesję właściciela AUDI. Ich podejrzenia okazały się słuszne, gdyż na posesji ujawniono kolejne wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości ok. 55 tys. zł.

Łącznie ujawniono ponad 200 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 140 tys. zł.
W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

 

  • Zatrzymane AUDI
    Zatrzymane AUDI
  • Zatrzymane AUDI
    Zatrzymane AUDI
  • Papierosy bez polskich znaków akcyzy
    Papierosy bez polskich znaków akcyzy

 

 

do góry