Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odbierali papierosy z wyrzutu, zatrzymała ich Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odbierali papierosy z wyrzutu, zatrzymała ich Straż Graniczna

Dariusz Sienicki
09.10.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości ponad 170 tys. zł. W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno - skarbowego, sześciu obywatelom RP, przy których ujawniono nielegalny towar.

7 października br., w rejonie miejscowości Koroszczyn, funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu zatrzymali sześciu ob. RP. Przy mężczyznach, funkcjonariusze zabezpieczyli 13 tys. paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 170 tys. zł. Funkcjonariusze SG ustalili, iż zatrzymani przyjechali po odbiór papierosów, wyrzuconych wcześniej z naczepy samochodu ciężarowego. Samochód ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do odpraw celnych.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy

Sześciu zatrzymanym mężczyznom, przedstawiono zarzuty, popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Za popełniony czyn, grożą im wysokie kary finansowe. Obecnie trwa ustalanie samochodu ciężarowego, z którego, wyrzucono przemycone papierosy.

 

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

do góry