Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odzyskano Toyotę Land Cruiser oraz ciągnik Renault - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano Toyotę Land Cruiser oraz ciągnik Renault

Dariusz Sienicki
10.10.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, na początku tego tygodnia, znów odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa. Tym razem była to Toyota Land Cruiser oraz ciągnik Renault. W obu pojazdach funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w polu numerycznym VIN.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku - na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 43 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 50 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

  • Odzyskana Toyota Land Cruiser
    Odzyskana Toyota Land Cruiser
  • Odzyskana Toyota Land Cruiser
    Odzyskana Toyota Land Cruiser

Natomiast na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, również na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 36 – letnią obywatelkę Mołdawii. W tym przypadku, podróżna usiłowała wyjechać z Polski, samochodem z naczepą, na której przewoziła ciągnik rolniczy Renault o szacunkowej wartości 40 000 zł. W czasie kontroli granicznej, również w tym pojeździe, funkcjonariusze ujawnili ingerencję w polu numerycznym VIN.

  • Odzyskany ciągnik Renault
    Odzyskany ciągnik Renault

W obu przypadkach wszczęto postępowania przygotowawcze. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 12 mln zł.

do góry