Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Autor: Dariusz Sienicki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które im w tym pomagały.

W dniu 9 października br. funkcjonariusze SG z Placówki w Woli Uhruskiej, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali  dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze wylegitymowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy przyjechali na miejsce zatrzymania migrantów, samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, iż legitymowani mężczyźni: obywatel Syrii oraz Turcji, którzy legalnie przebywali na terytorium Niemiec, przyjechali w rejon granicy państwa aby odebrać nielegalnych migrantów. Celem ich docelowej podróży miały być Niemcy.

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym. Natomiast osoby, które przyjechały odebrać migrantów, odpowiedzą teraz za organizowanie im przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom, co usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

do góry