Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dorohusk. Obywatel Rumunii próbował przekroczyć granicę z fałszywym mołdawskim prawem jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dorohusk. Obywatel Rumunii próbował przekroczyć granicę z fałszywym mołdawskim prawem jazdy

Dariusz Sienicki
30.01.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Rumunii, który przedstawił do kontroli fałszywe mołdawskie prawo jazdy.

28 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się, kierujący Mercedesem, 27 - letni ob. Rumunii. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać prawo jazdy kierowcy. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż prawo jazdy, które swoim wyglądem odbiegało od ustalonych wzorów zostało sfałszowane.

 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty posługiwania się podrobionym dokumentem. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Drogowe przejście graniczne w Dorohusku
    Drogowe przejście graniczne w Dorohusku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku: 1195 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry