PSG Biała Podlaska
Placówka Straży Granicznej w Białej Podlaskiej została utworzona z dniem 27.11.2012r. i realizuje zadania w terytorialnym zasięgu działania, obejmującym powiaty: radzyński, łukowski; z powiatu łosickiego gminy: Huszlew, Olszanka, Łosice, Platerów; z powiatu bialskiego gminy: Wisznice, Rossosz, Łomazy, Drelów, Miedzyrzec Podlaski, z powiatu parczewskiego gminy: Podedwórze, Dębowa Kłoda, Parczew, Siemień, Milanów, Jabłoń.
Jako komórka organizacyjna Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej funkcjonuje Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej.
Zasady widzeń :
- osoba, która przychodzi na widzenie ma obowiązek przedstawić ważny dokument tożsamości;
- odwiedzający jest zobowiązany do podania danych niezbędnych do wypełnienia „wniosku o zezwolenie na widzenie”
- udzielenie zezwolenia na widzenie następuje niezwłocznie, nie dłużej niż w ciągu 3 dni roboczych;
- widzenia odbywają się siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00-12:00 oraz 14:00-17:00;
- czas widzenia trwa nie dłużej niż 90 min.;
- w widzeniu mogą uczestniczyć nie więcej niż dwie osoby pełnoletnie, liczba osób niepełnoletnich posiadających zgodę na widzenie nie podlega ograniczeniu, z tym że osoby do lat 15 mogą korzystać z widzeń tylko pod opieką osób pełnoletnich posiadających zgodę na widzenie;
- w razie stwierdzenia w czasie widzenia nieodpowiedniego zachowania się cudzoziemca lub osoby odwiedzającej, zagrażającego bezpieczeństwu lub porządkowi wewnętrznemu strzeżonego ośrodka, widzenie może zostać przerwane.
- podczas widzeń zakazane jest przekazywanie osobie wszelkich artykułów żywnościowych i produktów tytoniowych
Wniosek o zezwolenie na widzenie.
Kontakt |
adres |
21-500 Biała Podlaska |
nr telefonu |
83 344 96 00 |
|
adres poczty elektronicznej |
p.o. Komendanta PSG w Białej Podlaskiej mjr SG Kamil Deneka
Informacja o wpływie użytkowania skanera rtg w PSG w Białej Podlaskiej na zdrowie ludzkie i środowisko:
"Działalność Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w zakresie użytkowania w Placówce SG w Białej Podlaskiej urządzenia rentgenowskiego służącego do prześwietlania bagaży i przesyłek nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Promieniowanie jonizujące jest ograniczone do niezbędnego minimum nie przekraczającego poziomu określonego przepisami prawa i występuje jedynie w pomieszczeniu placówki SG, w którym użytkowane jest przedmiotowe urządzenie. Procedury postępowania awaryjnego pozwalają wyłączenie urządzenia z bezpiecznej odległości, a tym samym zaprzestanie emisji promieni X, co zapewnia wysoki poziom ochrony radiologicznej i optymalny poziom bezpieczeństwa. Osoby z ogółu ludności nie są narażone na działanie promieniowania jonizującego emitowanego przez przedmiotowe urządzenie. Urządzenie nie posiada w swojej konstrukcji oraz nie wykorzystuje substancji promieniotwórczych dostarczanych z zewnątrz. Stąd też nie są uwalniane do środowiska substancje promieniotwórcze w związku z wykonywaną działalnością."