Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej PSG Włodawa -

Nawigacja

PSG Włodawa

PSG Włodawa

30.12.2014

PSG Włodawa

 
Obszar służbowej działalności Placówki SG we Włodawie znajduje się w obrębie powiatu włodawskiego i obejmuje: gminę miejską Włodawa, część gminy Włodawa oraz gminę Wyryki. Od północy styka się z rejonem zabezpieczanym przez Placówkę SG w Dołhobrodach, od południa, od zbiegu trzech granic - polskiej, ukraińskiej i białoruskiej - sąsiaduje z Placówką SG w Zbereżu. 

         W okolicach miejscowości Okuninka skupionych jest wiele jezior: Białe, Czarne, Lipiniec, Święte i Glinki. Na całym  obszarze działalności znajduje się wiele szlaków turystycznych (zielony, żółty, czerwony, szlak ostatnich walk Korpusu Ochrony Pogranicza, Nadbużański Szlak Przyjaźni oraz Szlak Pojezierza). W związku z tym, w okresie letnim pojawiają się na tym terenie rzesze turystów.

 

 

Ochraniany odcinek

granica rzeczna z Republiką Białoruś (na wysokości znaku granicznego nr 1123 znajduje się „trójstyk” granic: polskiej, białoruskiej i ukraińskiej)

od znaku granicznego nr

do znaku granicznego nr

1079

 

025

 

Rozgraniczenie z placówkami

od południa Placówka SG w Zbereżu

od północy Placówka SG w Dołhobrodach

Kontakt

22-200 Włodawa,
ul. Saperów 1

82 572 74 00
82 572 74 05

wlodawa@strazgraniczna.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Komendant PSG we Włodawie mjr SG Jarosław Budzyński

do góry