Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalne papierosy nie trafią do sprzedaży w Lublinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne papierosy nie trafią do sprzedaży w Lublinie

Dariusz Sienicki
08.05.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

W sobotę (5 maja br.),  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie prowadzili działania, ukierunkowane na ujawnianie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. W ramach prowadzonych działań,  funkcjonariusze skontrolowali zaparkowanego na jednym z lubelskich osiedli busa. Podczas prowadzonej kontroli w przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości 14 855 paczek ( 297 100 sztuk) różnych marek o łącznej wartości rynkowej 204 389 zł.  Do sprawy zatrzymano znajdującą się w busie 47 – letnią obywatelkę Armenii, która odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Obecnie trwa ustalanie źródła pochodzenia zabezpieczonego towaru.

  • Kontrolowany przez SG pojazd
    Kontrolowany przez SG pojazd

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt towarów akcyzowych o wartości prawie 6 mln zł.

do góry