Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano osoby poszukiwane - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano osoby poszukiwane

Dariusz Sienicki
14.05.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali osoby poszukiwane przez polskie oraz europejskie organy ścigania.

W dniu 9  maja br. funkcjonariusze SG, na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, zatrzymali obywatela Białorusi poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania doszło w trakcie odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski.  Podczas przeprowadzenia sprawdzeń w systemach okazało się, iż mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa skarbowe popełnione na terenie Republiki Federalnej Niemiec.

  • Zatrzymano osoby poszukiwane
    Zatrzymano osoby poszukiwane

Kolejne dwie osoby, poszukiwane tym razem przez polski wymiar sprawiedliwości, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy NOSG z Placówki w Hrebennem. Zatrzymanie miało miejsce również 9 maja br., podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w strefie przygranicznej.

  • Zatrzymano osoby poszukiwane
    Zatrzymano osoby poszukiwane

Funkcjonariusze SG, prowadzili w strefie przygranicznej działania, związane z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terenie RP. Podczas jednej z prowadzonych kontroli, w trakcie legitymowania, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje ob. Ukrainy, poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemcy byli poszukiwani listem gończym w związku z czekającą na nich do odbycia karą  pozbawienia wolności.

 

Aktualnie cudzoziemcy pozostają w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

do góry