Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nieudana próba korupcji funkcjonariusza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudana próba korupcji funkcjonariusza

Dariusz Sienicki
11.06.2018

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe. Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie, w trakcie dokonywania odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Zosinie, zatrzymał ob. Ukrainy, który próbował mu wręczyć 50 zł łapówki za odstąpienie od czynności służbowych tj. zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

9 czerwca br., funkcjonariusz SG podczas pełnionej służby w drogowym przejściu granicznym w Zosinie na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymał obywatela Ukrainy, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaproponował funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 50 zł.  Jak się okazało obywatel Ukrainy nie posiadał w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, ważnych badań technicznych. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął
a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych. 

  • Nieudana próba korupcji funkcjonariusza SG
    Nieudana próba korupcji funkcjonariusza SG

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną a następnie przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzuty z art. 229 § 1 kodeksu karnego, do których się przyznał.

do góry