Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nieudana próba korupcji funkcjonariusza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudana próba korupcji funkcjonariusza

Dariusz Sienicki
03.09.2018

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe. Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, w trakcie dokonywania odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Terespolu, zatrzymał ob. Rosji, który próbował mu wręczyć 15 EURO łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych tj. wystawienia mandatu karnego.

31 sierpnia br., funkcjonariusz SG podczas pełnionej służby w drogowym przejściu granicznym w Terespolu na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymał obywatela Rosji, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaproponował funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 15 EURO.  Obywatel Rosji, poruszając się na terenie przejścia granicznego, złamał przepisy ruchu drogowego i chciał aby funkcjonariusz nie wystawił mu z tego tytułu mandatu karnego. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

  • Drogowe przejście graniczne w Terespolu
    Drogowe przejście graniczne w Terespolu

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany obywatel Rosji, po przedstawieniu mu zarzutów, dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok.

do góry