Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy oraz melasa tytoniowa o wartości ponad 93 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Tomaszowie Lubelskim - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy oraz melasa tytoniowa o wartości ponad 93 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Tomaszowie Lubelskim

Dariusz Sienicki
05.09.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 93 tys. zł oraz zatrzymanie ob. RP, to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem.

4 września br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrebennego prowadzili kontrole na terenie Tomaszowa Lubelskiego oraz powiatu tomaszowskiego. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z garaży na terenie Tomaszowa Lubelskiego, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Idąc za tropem, funkcjonariusze postanowili przeszukać wskazany garaż. W jego wnętrzu, ujawnili ponad 5,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 25 kg melasy tytoniowej o łącznej wartości ponad 93 tys. zł.  Do sprawy, zatrzymano jednego ob. RP, mieszkańca powiatu tomaszowskiego. 29 – latek odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymane papierosy oraz melasa tytoniowa miały prawdopodobnie trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili nielegalne towary akcyzowe o wartości ponad 10 mln zł.

do góry