Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wędrowała nielegalnie przez granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wędrowała nielegalnie przez granicę

Dariusz Sienicki
12.09.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, zatrzymali na „granicy zielonej” obywatelkę Ukrainy, która próbowała nielegalnie dostać się do Polski.

W nocy 10 września br., funkcjonariusz SG dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu, zauważył jedną osobę, która poza przejściem granicznym, pieszo przekroczyła granicę państwową z Ukrainy do Polski. Po skierowaniu na miejsce patrolu, funkcjonariusze ujawnili ślady przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. W toku dalszych działań, zatrzymano kobietę, która wędrowała w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymaną okazała się być obywatelka Ukrainy. W trakcie kontroli stwierdzono, iż kobieta nie posiada przy sobie dokumentów potwierdzających legalny wjazd i pobyt na terytorium RP. Przy zatrzymanej ujawniono 600 szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych  akcyzy o wartości ponad 400 zł.

 

  • Wędrowała nielegalnie przez granicę
    Wędrowała nielegalnie przez granicę

 

Zatrzymana 52- letnia kobieta, po przeprowadzeniu wobec niej czynności administracyjnych, została przekazana stronie Ukraińskiej.

do góry