Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie

Dariusz Sienicki
29.11.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili w autobusie wyjeżdżającym z Polski na Ukrainę: 12,5 g haszyszu. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej CZACZA. Do sprawy zatrzymano 31-letniego ob. Ukrainy, który próbował przemycić narkotyki na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku. Zatrzymanemu, postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem substancji narkotycznych.

 • Pies służbowy CZACZA
  Pies służbowy CZACZA

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 28 listopada br. przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku. Autobus, którym podróżował cudzoziemiec, był kontrolowany również pod kontem ujawniania substancji narkotycznych. Pies służbowy, suczka CZACZA zaznaczyła jeden z foteli pasażerskich, sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli, pod fotelem autobusu, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięty pakunek z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz w ilości 12,49 g o wartości około 500 zł.

 

 • CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie
  CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie
 • CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie
  CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie

 

31-letni obywatel Ukrainy, usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Za popełniony czyn (zgodnie z art. 55 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

 

 • CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie
  CZACZA wywęszyła haszysz w autobusie

 

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już narkotyki o wartości prawie 8 mln zł.

do góry