Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Próba przemytu wkładów do elektronicznych papierosów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próba przemytu wkładów do elektronicznych papierosów

Dariusz Sienicki
12.03.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do przemytu na „granicy zielonej”. Tym razem celem nielegalnego przekroczenia granicy był przemyt wkładów do e-papierosów. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców Warszawy.

10 marca br.,  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie prowadząc nocną obserwację terenu, stwierdzili obecność w bezpośrednim rejonie granicy państwa niezidentyfikowanych osób oraz pojazdów. Do wyjaśnienia tego zdarzenia został skierowany patrol, który na miejscu stwierdził obecność trzech młodych mężczyzn – obywateli Polski oraz postój dwóch pojazdów. W toku prowadzonych czynności okazało się, iż są to mieszkańcy Warszawy,  którzy dokonali przemytu przez „granicę zieloną” wkładów do e-papierosów.

  • Zabezpieczanie przemyconych wkładów do e-papierosów
    Zabezpieczanie przemyconych wkładów do e-papierosów
  • Zabezpieczanie przemyconych wkładów do e-papierosów
    Zabezpieczanie przemyconych wkładów do e-papierosów

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przemycany przez nich towar w postaci prawie 100 tys. sztuk wkładów do e-papierosów o wartości ponad 63 tys. zł.

 

Zatrzymani, odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przemyt. Warto zaznaczyć, iż była to pierwsza próba przemytu wkładów do e-papierosów na „granicy zielonej”.

do góry