Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze Straży Granicznej ratowali poszkodowanego w wypadku drogowym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze Straży Granicznej ratowali poszkodowanego w wypadku drogowym

Dariusz Sienicki
14.05.2019

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku drogowym.

W sobotę (11 maja br.), w miejscowości Okopy Nowe (powiat chełmski), funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Dorohusku w drodze do służby byli świadkami zdarzenia drogowego, które miało miejsce 60 metrów dalej. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy marki Renault oraz ciągnik rolniczy. Mundurowi będąc pierwszymi osobami na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli je i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz wezwali służby ratunkowe.

 

Kierowca ciągnika rolniczego miał przygniecione nogi przez kabinę pojazdu, który przewrócił się na bok na skutek silnego uderzenia samochodu osobowego. Jeden z funkcjonariuszy razem z innym świadkiem zdarzenia podnieśli kabinę umożliwiając mężczyźnie wydostanie się spod pojazdu.  Kierowca Renault i jego pasażerka nie odnieśli większych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji.

 

Obecni na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczali miejsce zdarzenia jednocześnie kierując ruchem pojazdów przejeżdżających w obu kierunkach aż do przyjazdu służb ratowniczych.    

 

Z wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem Renault wyprzedzał ciągnik rolniczy, który prawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo.

do góry