Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Imigranci z Turcji, Bangladeszu, Jemenu i Iraku zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Imigranci z Turcji, Bangladeszu, Jemenu i Iraku zatrzymani przez Straż Graniczną

Wojciech Kopeć
01.08.2019

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu nielegalnych imigrantów.

24 lipca br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek SG w Hrebennem i Lubyczy Królewskiej w wyniku prowadzonych działań granicznych w pobliżu miejscowości Tarnoszyn w powiecie tomaszowskim zatrzymali dwoje ob. Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Usiłowali przedostać się do Niemiec w celu podjęcia pracy.

Realizowane czynności służbowe doprowadziły również do zatrzymania organizatora nielegalnego przekroczenia granicy. To 28-letni obywatel Turcji, który oczekiwał w swoim samochodzie aby przewieźć nielegalnych imigrantów w głąb Europy.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej  w ramach umowy o readmisji. Natomiast wobec organizatora nielegalnego procederu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

  • Imigranci z Turcji
    Imigranci z Turcji
  • Imigranci z Turcji
    Imigranci z Turcji

Do kolejnego zatrzymania osób, które dokonały nielegalnego przekroczenia granicy doszło 25 lipca br.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Horodle w wyniku prowadzonych działań granicznych zatrzymali trzech mężczyzn bez dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. To obywatele Jemenu, Bangladeszu i Iraku. Po zakończeniu czynności administracyjnych wszyscy mężczyźni zostali przekazani stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

  • Imigranci z Jemenu, Bangladeszu i Iraku
    Imigranci z Jemenu, Bangladeszu i Iraku

Powyższe zatrzymania były efektem ścisłej współpracy i bieżącej wymiany informacji ze stroną ukraińską.

do góry