Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Kontrabanda o wartości 300 tys. zł zatrzymana na "zielonej granicy" - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda o wartości 300 tys. zł zatrzymana na "zielonej granicy"

Wojciech Kopeć
02.09.2019

29 sierpnia br. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Dorohusku ponownie udaremnili próbę przemytu dużej ilości papierosów.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, podczas działań służbowych związanych z ochroną granicy państwowej w miejscowości Okopy Stare gm. Dorohusk ujawnili porzucony przez przemytnika pojazd marki Range Rover w którym znajdowało się ponad 21 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o wartości 300 tys. zł. Papierosy zostały przemycone przez rzekę Bug i zapakowane do samochodu specjalnie przygotowanego do ich przewozu w głąb kraju.

Powyższe zatrzymanie kontrabandy było efektem ścisłej współpracy i bieżącej wymiany informacji ze stroną ukraińską.

 


W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają obecnie personalia odbiorców przemytu.

 


Od początku roku, funkcjonariusze NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13,5 mln zł.

 

do góry