Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Hrebenne. Obywatelka Dominikany podróżowała z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hrebenne. Obywatelka Dominikany podróżowała z fałszywymi dokumentami

Dariusz Sienicki
10.09.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Dominikany, która przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

9 września br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się 50 - letnia ob. Dominikany. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza potwierdziły się podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżna posługiwała się fałszywą hiszpańską kartą pobytu.

 

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

Kobieta odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry