Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zosin. Imitacja dolarów na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zosin. Imitacja dolarów na granicy

Dariusz Sienicki
18.09.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnego, który przedstawił do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

Dziś rano, na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski,  stawił się 42 - letni obywatel Ukrainy. Podróżny, podczas prowadzonej odprawy, przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe (banknoty 100 USD), które miały pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że  banknoty nie  posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

  • Imitacja dolarów na granicy
    Imitacja dolarów na granicy
  • Imitacja dolarów na granicy
    Imitacja dolarów na granicy

 

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy.

 

 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry