Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Na granicy odzyskano Mercedesa, Nissana oraz Forda - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy odzyskano Mercedesa, Nissana oraz Forda

Dariusz Sienicki
31.10.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali tylko w ciągu jednej doby, trzy samochody pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 300 tys. zł.

Wczoraj, na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Białorusi. Podróżny usiłował wywieźć na lawecie, samochód marki Mercedes Actros o szacunkowej wartości 150 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

  • Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu
    Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu

Tego samego dnia, również na tym przejściu granicznym, odzyskano pochodzącego z przestępstwa Forda. Tym razem, na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano obywatela Białorusi, który podróżował Fordem Kuga. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ujawnili ingerencję w oznakowaniu nadwozia samochodu oraz stwierdzili fałszerstwo dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wartość odzyskanego Forda oszacowano na kwotę 60 tys. zł.

  • Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu
    Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa odzyskano na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił obywatel Ukrainy, podróżujący samochodem marki Nissan Evalia. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż auto o wartości 85 tys. zł, zostało skradzione na terytorium Francji. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd zabezpieczono.

  • Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu
    Zabezpieczanie odzyskanego pojazdu

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 28 mln zł.

do góry