Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnego migranta. Chciał dotrzeć do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnego migranta. Chciał dotrzeć do Niemiec

Dariusz Sienicki
05.11.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę by dotrzeć do Niemiec.

4 listopada br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalnego migranta. Jak się okazało 39-letni obywatel Ukrainy przekroczył nielegalnie granicę państwową, a następnie wędrował w głąb kraju. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP. Funkcjonariusze SG ustalili, iż mężczyzna chciał się dostać do Niemiec.

  • Patrol SG
    Patrol SG

Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, zatrzymali ponad 30 nielegalnych migrantów.

do góry