Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Terespol. Obywatelka Filipin podróżowała z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Terespol. Obywatelka Filipin podróżowała z fałszywymi dokumentami

Dariusz Sienicki
26.11.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Filipin, która przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

22 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się ob. Filipin. Pasażerka pociągu relacji Moskwa – Nicea, podczas prowadzonej kontroli granicznej, posłużyła się rumuńskim dokumentem tożsamości. Prowadzący odprawę funkcjonariusz SG, zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie kobiety i postanowił szczegółowo przyjrzeć się przedstawionym do kontroli dokumentom. W czasie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, iż przedstawiony do odprawy rumuński dokument tożsamości jest fałszywy. Kobieta została zatrzymana i otrzymała decyzję o odmowie wjazdu. W sprawie wszczęto również postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Obywatelka Filipin po zakończeniu wobec niej prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych została zwolniona i wyjechała pociągiem osobowym na Białoruś.

  • Odprawa graniczna pociągu
    Odprawa graniczna pociągu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

do góry