Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Handel ludźmi – spotkanie edukacyjne z młodzieżą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handel ludźmi – spotkanie edukacyjne z młodzieżą

Dariusz Sienicki
27.11.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Białej Podlaskiej spotkali się z młodzieżą klas maturalnych IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Mundurowi podczas spotkania z uczniami, przedstawili główne zagadnienia związane z handlem „żywym towarem”. Była więc mowa o skali tego zjawiska, metodach pozyskania przez grupy przestępcze osób, które stają się później ich ofiarami oraz o sposobach unikania tego typu zagrożeń. Młodzi ludzie dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się tego typu niebezpieczeństwa.

 

  • Spotkanie z młodzieżą
    Spotkanie z młodzieżą
  • Spotkanie z młodzieżą
    Spotkanie z młodzieżą
  • Spotkanie z młodzieżą
    Spotkanie z młodzieżą

 

Młodzieży przypomniano, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy oraz na wakacyjny wypoczynek.

 

Więcej informacji dotyczących zwalczania przez Straż Graniczną przestępstw związanych z handlem ludźmi oraz wsparcia i ochrony osób poszkodowanych oraz świadków można odnaleźć w zakładce:http://https://www.strazgraniczna.pl/pl/pozostale-informacje/handel-ludzmi

do góry