Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem

Dariusz Sienicki
06.02.2020

Przedmioty skradzione w Finlandii odzyskali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zatrzymano trzy osoby poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzewane o dokonywanie kradzieży z włamaniem.

 

3 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy granicznej stawiło się trzech mężczyzn. Dwóch obywateli Rumuni oraz obywatel Mołdawii podróżowali wspólnie samochodem osobowym marki BMW. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas prowadzonej odprawy ujawnili w ich pojeździe wartościowe przedmioty. W ich bagażach znajdowały się m.in. alkohol, perfumy, biżuteria, sztućce, zastawa stołowa oraz banknoty i monety różnych walut. Podejrzewając iż mienie to może pochodzić z kradzieży funkcjonariusze postanowili wnikliwie skontrolować zarówno samych podróżnych jak i przewożone przez nich przedmioty.

  • Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem
    Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem
  • Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem
    Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem

W wyniku prowadzonych sprawdzeń poprzez Centrum Współpracy Służb Granicznych w Budzisku, funkcjonariusze uzyskali informację z Policji Kryminalnej Finlandii w Helsinkach, z której wynikało, iż kontrolowane osoby są podejrzane o kradzieże i włamania do prywatnych posesji na terenie Finlandii. Dodatkowo przedmioty ujawnione w czasie kontroli granicznej zostały zidentyfikowane przez stronę fińską jako kradzione. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrebennego uzyskali również informacje, iż cała trójka jest także poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez fiński wymiar sprawiedliwości.

 

W świetle tych faktów, mężczyźni zostali zatrzymani przez Straż Graniczną a ujawnione przy nich przedmioty pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone. Decyzją sądu, dwóch obywateli Rumunii oraz obywatel Mołdawii zostali umieszczeni w zakładzie karnym do czasu przekazania stronie fińskiej.

do góry