Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zmieniła tożsamość by wjechać do Polski. Została zatrzymana przez Straż Graniczną w Hrebennem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zmieniła tożsamość by wjechać do Polski. Została zatrzymana przez Straż Graniczną w Hrebennem

Dariusz Sienicki
20.05.2020

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, zatrzymali kobietę, która próbowała nielegalnie dostać się do Polski. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatelka Ukrainy, próbując ominąć obowiązujący wobec niej zakaz wjazdu na terytorium RP, zmieniła swoją tożsamość.

18 maja br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ob. Ukrainy, która nielegalnie próbowała wjechać do Polski. 51 – letnia kobieta mając świadomość, iż obowiązuje wobec niej zakaz wjazdu na terytorium RP, postanowiła zmienić swoje dane personalne. I tak z wyrobionym na nowe imię i nazwisko paszportem stawiła się do odprawy granicznej. W czasie prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze ustalili jednak wcześniejsze dane podróżnej oraz fakt, iż jest ona osobą niepożądaną na terytorium Polski.

 

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące próby przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po zakończeniu czynności administracyjnych i procesowych, cudzoziemka wróciła na terytorium Ukrainy.

do góry