Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odprawiono konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odprawiono konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii

Wojciech Kopeć
25.06.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili konwój z pomocą humanitarną na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku.

12 ciężarówek z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii przekroczyło wczoraj polsko-ukraińską granicę w Dorohusku.

Konwoje, złożone z pojazdów Państwowej Straży Pożarnej, dotrą na Ukrainę i do Mołdawii. W ramach ograniczania skutków epidemii, Ukrainie zostanie przekazane wsparcie w postaci 40 tys. masek, 50 tys. rękawic jednorazowych, ponad 18 tys. przyłbic, ponad 130 tys. litrów środków odkażających oraz tysiąca kombinezonów ochronnych. Pomoc dla Republiki Mołdawii to 30 tysięcy masek, 4800 przyłbic i 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

Realizacja obydwu przedsięwzięć odbywa się dzięki pomocy MSWiA, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ambasad RP w Kijowie i Kiszyniowie.

Odprawa przebiegała bez problemów, priorytetem dla Straży Granicznej było zapewnienie bezpiecznej i sprawnej kontroli granicznej.

  • Konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii
    Konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy i Mołdawii

do góry