Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej IDEA wywęszyła narkotyki w dezodorancie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

IDEA wywęszyła narkotyki w dezodorancie

Dariusz Sienicki
28.07.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku, podczas prowadzonej odprawy granicznej z użyciem psa służbowego, ujawnili przy kontrolowanym podróżnym marihuanę. IDEA wyczuła narkotyki, które tym razem ukryte były w dezodorancie.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni 65 czworonogów. Psy służbowe NOSG, na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą przemytem. To właśnie dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników w minionym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 mln zł.

 • Pies służbowy IDEA
  Pies służbowy IDEA

Warto jednak dodać, iż obok tych spektakularnych zatrzymań, prawdziwą klasę czworonożni funkcjonariusze pokazują, ujawniając nawet niewielkie, śladowe ilości substancji narkotycznych ukrytych w różnych miejscach. A tu pomysłowości w sposobach przemytu nie brakuje. Tak też było 27 lipca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski. Do sprawdzenia autobusu skierowano funkcjonariusza z psem służbowym IDEA, którego specjalnością jest wykrywanie narkotyków. Podczas prowadzonej kontroli szczegółowej, pies oznaczył torbę podróżną. Jak się okazało, bagaż ten  należał do 23-letniego obywatela Ukrainy. Zaskoczony podróżny przyznał, iż w bagażu przewozi niewielką ilość marihuany, która jest ukryta… w dezodorancie.

 • Ujawnione narkotyki
  Ujawnione narkotyki

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, mężczyznę przesłuchano w charakterze podejrzanego. Za próbę przewozu przez granice niewielkiej w tym przypadku ilości narkotyków grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 • Ujawnione narkotyki
  Ujawnione narkotyki
 • Ujawnione narkotyki
  Ujawnione narkotyki
 • Ujawnione narkotyki
  Ujawnione narkotyki

W Nadbużańskim Oddziale SG, tylko w tym roku, było już ponad 100 przypadków ujawnienia niewielkich ilości substancji narkotycznych przy podróżnych przekraczających granicę państwową. Do najciekawszych miejsce, gdzie psy służbowe ujawniły narkotyki, można wymienić wspomniany  już dezodorant ale także: telefon komórkowy, szampon, puszkę z kawą, lekarstwa oraz skrytki konstrukcyjne pojazdów.

do góry