Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dorohusk. Kradziona ładowarka o wartości ponad 100 tys. złotych nie wyjechała z Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dorohusk. Kradziona ładowarka o wartości ponad 100 tys. złotych nie wyjechała z Polski

Wojciech Kopeć
04.08.2020

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli na granicy w Dorohusku, ujawnili pojazd pochodzący z przestępstwa. Ładowarka o wartości 105 tys. miała trafić na Ukrainę.

Na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze NOSG ujawnili pojazd pochodzący z przestępstwa. Na naczepie samochodu ciężarowego, funkcjonariusze skontrolowali ładowarkę teleskopową marki JCB. W czasie czynności ustalono, że  maszyna o szacunkowej wartości 105 tys. zł, figuruje w bazach danych Interpolu jako utracona na terytorium Bułgarii.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, kierowca ciężarówki 31-letni ob. Ukrainy, został przesłuchany w charakterze świadka.

  • Kradziona ładowarka o wartości ponad 100 tys
    Kradziona ładowarka o wartości ponad 100 tys

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 126 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości prawie 7 mln zł.

do góry