Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Migranci z Maroka i Indii zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Migranci z Maroka i Indii zatrzymani przez Straż Graniczną

Dariusz Sienicki
28.08.2020

26 sierpnia br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Horodle oraz Zbereżu, pełniąc służbę na "zielonej granicy", zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę.

Zatrzymani mężczyźni w wieku: 24 i 32 lat, nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Jak ustalono, nielegalni migranci przepłynęli rzekę graniczną wpław i po przebraniu się w suche ubrania kontynuowali swoją wędrówkę w głąb kraju. Obywatel Maroka, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki SG w Horodle na terenie pow. hrubieszowskiego,  natomiast funkcjonariusze SG ze Zbereża zatrzymali obywatela Indii na terenie pow. włodawskiego.

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów
  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

Cudzoziemcy w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych migranci zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 30 nielegalnych migrantów.

do góry