Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze SG uratowali nielegalnego migranta - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG uratowali nielegalnego migranta

Dariusz Sienicki
16.10.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali nielegalnego migranta, który przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski wpław przez rzekę Bug.

W nocy z 13 na 14 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horodle, podczas prowadzonych działań  związanych z ochroną granicy państwowej, odnaleźli 27 – letniego obywatela Syrii. Mężczyzna przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając rzekę graniczną Bug. Był to dla niego na tyle duży wysiłek, iż nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na konar drzewa wystający z rzeki i tam pozostał. Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie uratowanie nielegalnego migranta. Z pomocą łodzi patrolowej, funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, migrant został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG.

  • Zatrzymano nielegalnego migranta
    Zatrzymano nielegalnego migranta

Sprawna akcja Straży Granicznej i przewiezienie mężczyzny do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały mu życie.   Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych mężczyznę w dniu wczorajszym, przekazano na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, służbom granicznym Ukrainy.

do góry