Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Migranci ukryci w naczepie ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Migranci ukryci w naczepie ciężarówki

Dariusz Sienicki
03.11.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego z Hrebennego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni próbowali wjechać do Polski ukryci w naczepie ciężarówki.

30 października br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej, podczas wspólnej kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów.  Mężczyźni to obywatele Iranu i Syrii w wieku 24 i 26 lat. Podczas przeprowadzonej wobec nich kontroli, okazało się, iż obaj nie posiadają dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po pobraniu od nich próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG. Pomimo wniosku o przekazanie nielegalnych migrantów służbom granicznym Ukrainy w ramach readmisji uproszczonej, strona Ukraińska odmówiła ich przyjęcia.

 • Zatrzymano nielegalnych migrantów
  Zatrzymano nielegalnych migrantów
 • Zatrzymano nielegalnych migrantów
  Zatrzymano nielegalnych migrantów
 • Zatrzymano nielegalnych migrantów
  Zatrzymano nielegalnych migrantów
 • Zatrzymano nielegalnych migrantów
  Zatrzymano nielegalnych migrantów

Zatrzymanym obywatelom Syrii, przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym.  Do sprawy został zatrzymany również 52 – letni ob. Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Po zakończeniu czynności procesowych, kierowcę ciężarówki zwolniono i zezwolono na dalsza podróż.

 

Krajem docelowym, do którego chcieli dotrzeć nielegalni migranci z Iranu i Syrii miała być Holandia.

do góry