Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Narkotyki ukryli w oponach – mogli przemycić 48 kg marihuany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Narkotyki ukryli w oponach – mogli przemycić 48 kg marihuany

Dariusz Sienicki
22.12.2020

NOSG wspólnie z CBŚP przejęło prawie 7 kg marihuany pochodzącej z przemytu. Narkotyki były ukryte w kołach. Zatrzymano łącznie 4 osoby, a w całym śledztwie ustalono, że podejrzani mogli przemycić blisko 48 kg marihuany o szacunkowej wartości hurtowej prawie 770 tys. zł, w ramach siedmiu transportów z Hiszpanii do Polski. Śledztwo nadzoruje białopodlaski ośrodek Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Białymstoku ustalili, że z Hiszpanii do Polski jedzie pojazd dostawczy, w którym mogą znajdować się środki odurzające.

 

 

Funkcjonariusze przystąpili do działań i na terenie powiatu bialskiego w województwie lubelskim zatrzymali pojazd do kontroli. W przestrzeni ładunkowej odkryli cztery koła samochodowe, w których znajdowały się schowane foliowe pakunki próżniowe z zawartością suszu roślinnego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w kołach ukryto prawie 7 kg marihuany, z których można by uzyskać prawie 7 tys. działek dilerskich. W ramach tej akcji łącznie zatrzymano 4 mieszkańców województwa lubelskiego w wieku od 25 do 46 lat, w tym dwóch kierowców.

 

  • Zabezpieczanie narkotyków
    Zabezpieczanie narkotyków

 

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze białostockiego CBŚP, pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Z ich ustaleń wynika, że osoby mogły wykonać siedem transportów, w ramach których mogły przemycić do Polski z Hiszpanii, blisko 48 kg marihuany o szacunkowej wartości hurtowej prawie 770 tys. zł.

 

  • Zabezpieczanie narkotyków
    Zabezpieczanie narkotyków
  • Zabezpieczanie narkotyków
    Zabezpieczanie narkotyków

 

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby zatrzymane decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

do góry