Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Kukuryki. Mercedes i Volvo pozostały w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kukuryki. Mercedes i Volvo pozostały w Polsce

Dariusz Sienicki
16.03.2021

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy ciężarowe marki Mercedes oraz Volvo o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

13 marca br. w Kukurykach, samochodem ciężarowym, usiłował przekroczyć granicę na kierunku wjazdowym do kraju 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG z Terespola ustalili, iż pojazd marki Mercedes (rok produkcji 2018) o szacunkowej wartości 250 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Polski. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli odzyskaną ciężarówkę.  

 

  • Odzyskany pojazd
    Odzyskany pojazd
  • Odzyskany pojazd
    Odzyskany pojazd

 

Natomiast wczoraj, również przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki Volvo, 41 – letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś Volvo o szacunkowej wartości 55 tys. zł (rok produkcji 2008) zabezpieczono na parkingu służbowym.

 

W obu sprawach wszczęto postepowania przygotowawcze. Zatrzymani kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

do góry