Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wspólne kontrole SG i KAS - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólne kontrole SG i KAS

Dariusz Sienicki
24.03.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola udaremnili przemyt ponad 12 tys. paczek nielegalnych papierosów. Papierosy ukryte były w ładunkach zrębki drewnianej.

Dzięki bieżącej współpracy funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w ostatnim czasie udało się udaremnić przemyt ponad 12 tys. paczek nielegalnych papierosów.

 

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze obu służb kontrolowali m.in. pociągi towarowe relacji Brześć – Małaszewicze.  W wyniku tych kontroli w pięciu pociągach natrafili na papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za każdym razem nielegalny towar funkcjonariusze znajdowali w wagonach przewożących zrębkę drewnianą. 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

Łącznie funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola ujawnili 12 250 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 170 tys. zł.

 

Przesłuchani w sprawach maszyniści nie przyznali się do prób przemytu. Postępowania prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

do góry