Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Horodło. Zatrzymano nielegalnego migranta z Algierii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Horodło. Zatrzymano nielegalnego migranta z Algierii

Dariusz Sienicki
19.04.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Algierii. Mężczyzna wcześniej nielegalnie przekroczył granicę państwową z zamiarem przedostania się do Francji.

W miniony piątek (16 kwietnia br.) tuż po północy, funkcjonariusze z Placówki SG w Horodle, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zatrzymali w miejscowości Zosin na terenie powiatu hrubieszowskiego, obywatela Algierii. 29 – letniego mężczyznę udało się ujawnić w pobliżu granicy państwowej, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. Jak ustalili funkcjonariusze, migrant wpław przepłynął rzekę graniczną Bug i nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski. Po przebadaniu go przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, został on doprowadzony do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Horodle. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przekazał, iż powodem jego wędrówki przez granicę, była chęć przedostania się do Francji.

 

W czasie dalszych działań, funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Strzyżów w pow. hrubieszowskim, ujawnili kolejnego ob. Algierii. Tym razem podczas prowadzonej kontroli ustalono, iż legitymowany mężczyzna przebywa w Polsce legalnie. Jak się okazało, obywatel Algierii przyjechał samochodem osobowym po swojego rodaka z zamiarem odwiezienia go od granicy państwowej.

 

Za popełnione wykroczenia, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Po zakończeniu czynności administracyjnych wobec mężczyzny, który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

do góry