Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Z Indii do Polski. Zatrzymano kolejnych nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z Indii do Polski. Zatrzymano kolejnych nielegalnych migrantów

Dariusz Sienicki
27.04.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów Indii.

23 kwietnia br., patrol Straży Granicznej z Dołhobyczowa zatrzymał w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, legitymowani to obywatele Indii. Zatrzymani mężczyźni, dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

 

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

 

Podczas dalszych czynności, po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2 (wynik negatywny), obywatele Indii zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG w Dołhobyczowie. W trakcie prowadzonych wyjaśnień, migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymani oświadczyli funkcjonariuszom, iż przekroczyli nielegalnie granicę z zamiarem dotarcia do naszego kraju. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

W tym miesiącu na terenie woj. lubelskiego, było to już czwarte zatrzymanie „na granicy zielonej” nielegalnych migrantów. Od początku roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali w pobliżu granicy państwowej już 17 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.

do góry