Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Ponton z papierosami dryfował po Bugu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ponton z papierosami dryfował po Bugu

Dariusz Sienicki
27.05.2021

Wzajemna współpraca funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz służb granicznych Ukrainy pozwoliła udaremnić próbę przemytu papierosów przez „zieloną granicę”. Tym razem funkcjonariusze SG zabezpieczyli papierosy, które zostały porzucone przez przemytników i dryfowały po rzece granicznej Bug.

25 maja br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem funkcjonariusze, po informacji przekazanej im przez służby graniczne Ukrainy, ujawnili na rzece granicznej Bug, łódź pontonową wypełnioną nielegalnymi papierosami. Kontrabanda, została porzucona przez przemytników, którzy nie zdołali przeprawić się z nią na polską stronę rzeki. Papierosy znajdujące się w łodzi, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki.  Kolejnym etapem nieudanego przemytu, po dotarciu na brzeg, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. W sumie na miejscu zabezpieczono 8 tys. paczek papierosów o wartości prawie 120 tys. zł. Służby graniczne Ukrainy przekazały informację, iż po swej stronie zatrzymały trzy osoby, które prawdopodobnie były zaangażowane w próbę przemytu. W sprawie wszczęto również postepowanie przygotowawcze prowadzone przez NOSG. Obecnie trwa ustalanie pozostałych osób, które mogły brać udział w tym procederze.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 4 mln zł.

do góry