Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Chciała skoczyć z balkonu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Chciała skoczyć z balkonu

Wojciech Kopeć
07.06.2021

Funkcjonariusze NOSG uratowali 90-latkę, która próbowala targnąć się na swoje życie.

W sobotę 5 czerwca br. funkcjonariusze z Placowki Straży Granicznej w Horodle odebrali zgłoszenie z KPP w Hrubieszowie o kobiecie, która chce skoczyć z balkonu kilkupiętrowego bloku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia patrolu SG okazało się, iż sytuacja była bardzo niebezpieczna, starsza kobieta stała po zewnętrznej stronie balkonu, a upadek z tej wysokości realnie zagrażał jej życiu.
Jeden z funkcjonariuszy SG, wspiął się do góry po balkonach, natomiast drugi funkcjonariusz podjął próbę wejścia do mieszkania od strony klatki schodowej. W środku mieszkania przebywał mąż kobiety, który zamknął je na klucz i nie reagował na prośbę o jego otwarcie. Po chwili, pod groźbą wyważenia drzwi, mężczyzna je otworzył i funkcjonariusz znajdujący się od strony klatki schodowej dostał się do środka i wraz z funkcjonariuszem, który znajdował się już na balkonie, wciągnęli kobietę do wewnątrz mieszkania.

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy kobieta żyje, a chwilę później została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

do góry