Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Z przerobionym numerem VIN i cofniętym licznikiem do odprawy granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z przerobionym numerem VIN i cofniętym licznikiem do odprawy granicznej

Dariusz Sienicki
23.07.2021

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd ciężarowy marki DAF. Jak ustalili funkcjonariusze, ciężarówka obok przerobionych oznaczeń identyfikacyjnych miała również znacznie cofnięte wskazanie drogomierza.

Wczoraj (22 lipca br.), przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki DAF, 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Na tym nie koniec, okazało się, iż kontrolowany pojazd miał również zaniżony przebieg o ponad 180 tys. kilometrów.

  • Kontrola graniczna pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

Kierowca został zatrzymany, zaś DAF o szacunkowej wartości 45 tys. zł (rok produkcji 2008) został zabezpieczony na służbowym parkingu. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

 

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.

do góry