Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy z przemytu nie trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy z przemytu nie trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce

Dariusz Sienicki
15.09.2021

W ciągu minionej doby, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając również z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali przemycone papierosy o wartości ponad 55 tyś. zł.

14 września br., funkcjonariusze NOSG oraz KAS z Terespola, podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych na polsko – białoruskiej granicy, ujawnili w składzie pociągu towarowego relacji Brześć – Terespol, nielegalny ładunek towarów akcyzowych. Papierosy ukryte były w ładunku zrębki drewna oraz w skrytkach konstrukcyjnych wagonów kolejowych. Łącznie zabezpieczono ponad 1700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których wartość oszacowano na kwotę ponad 25 tys. zł.

 

 

Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Zbereżu, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili kolejną próbę przemytu papierosów „na granicy zielonej”.  W tym przypadku, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli na terenach przygranicznych (pow. włodawski), kolejne wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili mundurowi, nielegalne papierosy zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli 2000 paczek papierosów i przewieźli je do pomieszczeń służbowych SG. Wartość przemyconego towaru oszacowano na łączną kwotę 30 tys. zł.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 18 mln zł.

do góry