Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wyrzucali papierosy z jadącego pociągu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wyrzucali papierosy z jadącego pociągu

Dariusz Sienicki
25.04.2022

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych działań, zatrzymali cztery osoby zaangażowane w przemyt wyrobów akcyzowych.

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola prowadzili działania wymierzone w przemyt wyrobów akcyzowych. Podczas pełnionej służby, funkcjonariusze monitorowali przejazd pociągu towarowego, który wjechał z terytorium Białorusi do Polski. Okazało się, iż działania mundurowych wymierzone w przestępczość graniczną przyniosły dość szybko zamierzony efekt. W pobliżu miejscowości Terespol, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn. Funkcjonariusze podczas prowadzonej obserwacji, zauważyli dwóch obywateli Białorusi, którzy wyrzucali z jadącej lokomotywy, owinięte folią pakunki. Kolejnych dwóch mężczyzn (ob. RP) zbierało natomiast z torów kolejowych nielegalny towar i ukrywali go w pobliskich zaroślach.  W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali całą czwórkę mężczyzn. Na miejscu, zabezpieczono również ponad 27 tys. sztuk papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy o wartości ponad 20 tys. zł.  

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

Zatrzymani obywatele Polski oraz Białorusi odpowiedzą teraz za przestępstwo karno – skarbowe, zagrożone karą grzywny. Obcokrajowcy, którzy pracowali jako obsługa składu pociągu zostali również zobowiązani do opuszczenia terytorium Polski z zakazem ponownego wjazdu przez okres pięciu lat.

 

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu o wartości prawie 9,5 mln zł.

do góry